alt


Opolski Orzeł 2013


Miło nam donieść, że kolejny rok pod rząd - Robert Świerc, nasz zawodnik, dwukrotny Mistrz Polski w kajakarstwie klasycznym (2012 - indywidualnie w kat. dzieci,  2013 – wspólnie ze Sławomirem Chmielewskim w kat. K2 młodzików) - został laureatem prestiżowej nagrody „Opolskie Orły”.

Przypomnijmy, że "Opolskie Orły" są wyróżnieniem Prezydenta Miasta Opola, przyznawanym raz w roku laureatom ogólnopolskich i wojewódzkich konkursów, olimpiad i turniejów przedmiotowych oraz uczniom o znaczących dokonaniach sportowych lub artystycznych, jednocześnie wykazujących się znakomitymi wynikami w nauce.

„Nasza nagroda jest już rozpoznawalna w całej Polsce, a zdolni uczniowie mają większe możliwości w dostaniu się na prestiżowe uczelnie”, przekonywał wiceprezydent Opola Krzysztof Początek (w zastępstwie prezydenta Ryszarda Zębaczyńskiego), z którego rąk Robert otrzymał swoje kolejne orle piórko – symbol wyróżnienia.

Gala „Opolskich Orłów 2013” była już 17 w historii, a wśród uhonorowanych przez jej kapitułę znalazło się przez ten czas ponad 2 tysiące uzdolnionych dzieci i młodzieży - laureatami edycji 2013 zostały 132 osoby, co było najlepszym wynikiem od kilku lat! Jak stwierdziła pani naczelnik miejskiego wydziału oświaty Irena Koszyk: „Z roku na rok spada liczba dzieci, a rośnie liczba uzdolnionych laureatów”, […] „naszym zadaniem jest więc szukać, znaleźć, promować”. Cieszymy się,  że jeden z Orłów „odnalazł” się akurat na naszej przystani i nie ukrywamy, że marzą nam się kolejne Orły i Orlice pochodzące z OTK – nie ustajemy w poszukiwaniach.

Roman Kołbuc Opole, 18 czerwca 2013


Galeria z gali w Filharmonii Opolskiej im.J. Elsnera:

altaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltalt

 

 

PARTNERZY:

STEGU - Kamień dekoracyjny i elewacyjny
PZU Życie SA
Odrzańskie Ratownictwo Specjalistyczne
Designed & powered by gk-webdesign