altSportowe Wakacje

Turawa, 01–14 lipca 2013


Tradycyjny letni obóz kondycyjny Opolskiego Towarzystwa Kajakowego, był tym razem częścią większego projektu: Sportowe Wakacje, pilotowanego przez Polski Związek Kajakowy, a dofinansowanego ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Takich tłumów na wodach Jezior Turawskich (Średniego i Dużego) nie oglądano już od dawna!  Do licznych żaglarzy, surferów i innych „wodniaków” dołączyło na dwa tygodnie kilkudziesięciu kajakarzy i kanadyjkarzy z kilku różnych ośrodków. Projekt „Sportowe Wakacje”, z którego skorzystało 45 osób z 10 klubów z Tych, Katowic, Świerklańca, Nowego Chechła, Czechowic, Wrocławia, Krakowa i Opola – sprawił, że na ten czas turawskie wody i lasy zamieniły się w mini centrum kajakarskiego rzemiosła. Dodatkowa, niewiele mniejsza, gromada starszych adeptów kajakarstwa (projekt obejmował tylko uczestników do 14 roku życia) solidnie uzupełniała stan osobowy kajakarskiego osiedla.

Pedagogicznych i czysto sportowych korzyści takiego spędzania wolnego czasu nie trzeba raczej nikomu wyjaśniać, więc z kronikarskiego obowiązku wspomnimy jedynie o takich drobnostkach jak wakacyjne znajomości i przyjaźnie oraz skuteczna walka ze zjawiskiem wakacyjnej nudy - już tylko to wydaje się być wystarczającym powodem do uwolnienia się ze szpon codziennej rutyny. A pogoda, nie tak jak w maju, tym razem dopisała w 95%, co zważywszy na jej tegoroczne kaprysy było wynikiem wyśmienitym.

RoKo, Turawa, 1-14 lipca 2013


Zapraszamy do słonecznej galerii zdjęć (200) - tutaj.

 

PARTNERZY:

STEGU - Kamień dekoracyjny i elewacyjny
PZU Życie SA
Odrzańskie Ratownictwo Specjalistyczne
Designed & powered by gk-webdesign