altREGATY OTWARCIA SEZONU 2012

Po kilku mniej i bardziej oficjalnych otwarciach tego sezonu – czas na pierwsze w tym roku prawdziwe zawody, współzawodnictwo i deszcz… nagród!


Opolskie Regaty to także sygnał do rozpoczęcia sezonu kajakowych podróży po Śląsku, Polsce, Europie, a nawet Świecie. Od połowy kwietnia, aż do końca października, najlepsi zawodnicy wraz ze swymi sztabami szkoleniowo-logistycznymi przemierzą po kilka tysięcy kilometrów w pogoni za sportową rywalizacją, punktami i sukcesami. Kto tego nie spróbował - nie wie co traci, kto zakosztuje – nie będzie chciał przestać.

Także nasze opolskie „Otwarcie” od lat gromadzi na starcie wiele klubów, zawodników i kibiców z kilku województw. Nie inaczej będzie i tym razem. Oprócz gospodarzy z OTK Opole i naszych sąsiadów z UKS MOS Opole, na starcie (i mecie;) powinniśmy zobaczyć także:

- UKS Milenium Wrocław

- Sokół Sieradz

- MUKS Wiking Tomaszów Mazowiecki

- Ster Malczyce

- UKS 4 Katowice

- MOSM Tychy.

Osiem prężnych klubów i niemal 100 uczestników: kajakarzy, kajakarek i kanadyjkarzy, którzy zmierzą swe siły w kilkudziesięciu wyścigach na dystansach od 1000 do 3000 m, w kilku kategoriach wiekowych i w dwóch dyscyplinach sportów wodnych (kajaki, kanadyjki).

Wśród wielu atrakcji naszej przystani i tym razem nie zabraknie baru z gorącymi przekąskami i napojami (pod chmurką), znanego wszystkim baru „Pagaj”, czy też wyścigów smoczych łodzi, chociaż w czasie imprezy tej rangi będzie to częściowo uzależnione od przebiegu zawodów i kaprysów panującej w niedzielę aury. Niezależne od organizatorów i pogody będą natomiast emocje, dostępne bez ograniczeń w każdym z wyścigów! Zapraszamy!


Więcej informacji:

Zwiastun - http://www.facebook.com/events/324306530956666/

Fan Page - http://www.facebook.com/OpolskieTowarzystwoKajakowe

www - http://otk.opole.pl/aktualnosci

 

15 kwietnia 2012 (niedziela), godz. 10:00 - 14:00

Wyspa Bolko, Przystań OTK Opole, ul. Spacerowa 3.

 

Organizatorzy:

- Opolski Związek Kajakowy

- Urząd Marszałkowski w Opolu

- Opolskie Towarzystwo Kajakowe

alt

 

PARTNERZY:

STEGU - Kamień dekoracyjny i elewacyjny
PZU Życie SA
Odrzańskie Ratownictwo Specjalistyczne
Designed & powered by gk-webdesign