altMało atrakcyjna pogoda nie popsuła pierwszych opolskich regat tego roku, wręcz odwrotnie, po południu przejaśniło się, ociepliło i przestało padać. Nie pierwszy to przypadek, że kapryśna aura pozytywnie rewanżuje się nieustępliwym organizatorom, zawodnikom i kibicom.

 

Dziewiętnaście różnorodnych „biegów” złożyło się na dobrze zorganizowane niedzielne zawody. Do sprawnego przeprowadzenia regat w ogromnej mierze przyczynili się zwłaszcza sami zawodnicy, zdyscyplinowani… i zahartowani. Początkowe, bardzo niskie temperatury, nie sprzyjały bowiem ani kontaktowi z wodą, ani ściganiu, ani przebieraniu się „pod chmurką” (przed klubowymi ”przebieralniami” ustawiały się spore kolejki). Mimo to nikt nie narzekał, nikt nie rezygnował, nikt się nie poddawał! Wszystkie starty odbywały się o czasie i w zaplanowanych obsadach.

Jednym z najciekawszych był wyścig „miksa” kanadyjek, w którym swoje siły mierzyło 7 zawodników z… aż 4 kategorii wiekowych. Mimo, że w kilku kategoriach trudno było o należytą mobilizację, ze względu na niewielki stan ilościowy danej grupy, to wywalczenie medali wymagało od kilku zawodników znacznego wysiłku. Swój smaczek miały również, jak zawsze, najsilniej obsadzone wyścigi K-1 juniorów, jak również wszystkie pozostałe biegi dzieci, młodzieży, dorosłych i oldbojów!

Nie po raz pierwszy na nagrodę i tytuł Mister Fair Play regat zasłużył natomiast trener UKS Milenium Wrocław -  Jacek Peszyński, "dusza człowiek", dla którego oprócz ostrej rywalizacji liczy się także duch sportu i zwykła ludzka życzliwość. Oby wokół polskich kajaków obracało się jak najwięcej takich ludzi, a o ich przyszłość (kajaków oczywiście), będziemy mogli być spokojni.

Pierwsze zawody za nami, sezon otwarty, szlak do kolejnych medali przetarty! Tak więc, do zobaczenia na następnych opolskich regatach, które już za nie cały miesiąc:

http://www.facebook.com/events/412041252153722/

 

RoKo (17 kwietnia 2012)

 

Galeria z zawodów:

alt

alt

altaltalt

altaltalt

altaltalt

altaltaltalt

altaltaltaltaltaltalt

altaltaltalt

altaltalt

altaltaltaltalt

altaltaltaltaltaltaltaltalt

Chcąc obejrzeć fotogalerię z podium - kliknij TUTAJ.

 

PARTNERZY:

STEGU - Kamień dekoracyjny i elewacyjny
PZU Życie SA
Odrzańskie Ratownictwo Specjalistyczne
Designed & powered by gk-webdesign