alt


Festyn Rodzinny z okazji

Dnia Dziecka

 

Po chmurnym i mokrym piątku (Dzień Dziecka), po chłodnej i wietrznej sobocie (tyskie Regaty z okazji Dnia Dziecka), w niedzielę (3-go czerwca) nadszedł w końcu czas, gdy do dzieciaków ponownie uśmiechnęło się słońce. Festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka przyniósł iście letnią pogodę, której nie zmogło nawet deszczowe fatum opolskiego Festiwalu Piosenki (padać zaczęło dopiero wieczorem:)

Nasza przystań zamieniła się ponownie w tętniący życiem Przylądek Dobrej Zabawy, Uśmiechu i Życzliwości, a najważniejsi goście tego dnia – czyli dzieci - przez kilka godzin z zapałem korzystały z wielu niecodziennych atrakcji…

Od samego rana smocze łodzie, rowery wodne, kajaki i motorówka nie miały chwili czasu na wytchnienie (wyścigi i przejażdżki); rozegrane nieco później hokejowe konkursy sprawnościowe z powodzeniem zaabsorbowały uwagę niemal wszystkich mężczyzn (dużych i małych); a popołudniowe połączenie wszystkich uczestników ogromną żeglarską liną (w konkursie przeciągania) okazało się nie tylko miernikiem siły i sprawności, lecz także przysłowiową beczką śmiechu! Niekoronowanym gwoździem programu okazało się jednak ubranie w strój hokeisty, prowadzącego piknik pana Piotra Hryniewicza, który w zgodnej opinii dzieci stał się od tej pory najzabawniejszą postacią imprezy. Gratulujemy dystansu do poważnej funkcji jaką w tym dniu piastował. Wszystko to uzupełnione quizami i pokazami tańca (UKS Piast), w połączeniu ze świeżym powietrzem, muzyką i dobrym jedzeniem dało równie świetne rezultaty.

Impreza zorganizowana została staraniem opolskich klubów sportowych OTK, UKŁF PIAST i ORLIK, które były również fundatorami nagród i dyplomów. Nagrody dodatkowe przekazał sponsor główny imprezy firma ZOTT z Opola, a wsparcia finansowego udzieliła także posłanka na Sejm RP pani Janina Okrągły – honorowa patronka wydarzenia.

Festyn był ponadto doskonałą okazją dla rodziców do konsultacji z przedstawicielami kajakarstwa, hokeja i łyżwiarstwa figurowego, gdyż do ich dyspozycji byli zarówno trenerzy jak i prezesi klubów, a także prezes Opolskiego Związku Kajakowego pan Wacław Birecki.

Zamierzone przed festynem cele, czyli - aktywne spędzanie czasu w gronie rodzinnym, propagowanie zdrowego stylu życia oraz integracja dzieci i młodzieży z klubami sportowymi Opola - zostały w pełni osiągnięte, więc celem na najbliższe lata będzie cykliczne organizowanie zabawy w tej formie.

 

(Opole, 3 czerwca 2012)

Roman Kołbuc ( Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. )

 

Kilkanaście fotografii z tego dnia poniżej, znacznie więcej (82 zdjęcia) do obejrzenia tutaj.

altaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltalt

 

PARTNERZY:

STEGU - Kamień dekoracyjny i elewacyjny
PZU Życie SA
Odrzańskie Ratownictwo Specjalistyczne
Designed & powered by gk-webdesign