altSrebrne Mistrzostwa Tomka!

Sześć medali - po dwa złote, srebrne i brązowe - zdobyli polscy kajakarze w mistrzostwach Europy w Zagrzebiu. Na najwyższym stopniu stawały: Małgorzata Wardowicz w K1 1000 oraz Karolina Naja i Beata Mikołajczyk w K2 1000. Stopień niżej swoje medale odbierali natomiast: Marek Twardowski (500m) w kajakowej jedynce i Marta Walczykiewicz w K1 200m.

Dopełnieniem podwojonych medalowych kolorów naszej reprezentacji zajęli się: Karolina Naja i Beata Mikołajczyk oraz Sebastian Szypuła i Dawid Putto (wszyscy w K2), którzy sięgnęli po krążki z brązowego kruszcu. Te niewątpliwie przyjemne newsy tradycyjnie lotem błyskawicy obiegły najważniejsze sportowe media Polski, szkoda że w ich cieniu nie pojawiły się także choćby wzmianki o sportowych rezultatach, które nas interesowały najbardziej.

Najprzyjemniejszą wiadomością ze stolicy Chorwacji była bowiem informacja przekazana na gorąco przez trenera Krzysztofa Bila, a dotycząca kolejnego sukcesu jego podopiecznego – Tomasza Moździerskiego. W sprinterskim pojedynku na dystansie 200m Tomek wywalczył 2 miejsce, ustępując jedynie „odwiecznemu” rywalowi z Austrii - Markusowi Swobodzie.

Sukces to tym większy, że Tomek był tym razem jedynym polskim parakajakarzem, któremu udało się stanąć na podium tych Mistrzostw! W wyścigu finałowym reprezentant Opolskiego Towarzystwa Kajakowego pobił ponadto swój dotychczasowy rekord życiowy na dystansie 200 metrów, uzyskując nowy czas - 48 sekund! Gratulujemy!

Po udanych zawodach szczególnie gorące podziękowania w imieniu Tomka, trenera Krzysztofa Bila i całego klubu kierujemy w stronę firmy TEDI SPORT i jej właściciela pana Tadeusza Kudlika. Firma udostępniła kajak naszemu zawodnikowi oraz zorganizowała i sfinansowała jego transport i przejazd naszej mini reprezentacji do dalekiej Chorwacji - bez tej pomocy sukces mógłby nie dojść do skutku. Dziękujemy!

 

(Opole, 22-24 czerwca 2012)

Roman Kołbuc ( Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. )

 

Poniżej krótka fotorelacja z Mistrzostw Europy 2012, która pojawiła się także w galerii zdjęć OTK na Facebooku:

altaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltalt

 

PARTNERZY:

STEGU - Kamień dekoracyjny i elewacyjny
PZU Życie SA
Odrzańskie Ratownictwo Specjalistyczne
Designed & powered by gk-webdesign