alt

Pracowity Lipiec


(Turawa, Lubniewice, Bydgoszcz, Poznań)Bez chwili wytchnienia trenowali i startowali zawodnicy OTK przez cały pierwszy miesiąc wakacji, na finiszu tej ogromnej porcji wysiłku i współzawodnictwa odwiedzając Lubniewice, Bydgoszcz i Poznań.

Na samym początku (od 1 do 16 lipca), na obozie kondycyjnym w Turawie, wszystkie grupy wiekowe naszego klubu wspólnie trenowały oraz szlifowały ostateczną formę przed dużą porcją ważnych tegorocznych zawodów. Nie zabrakło oczywiście także czasu na odpoczynek po przydługim w tym roku… roku szkolnym oraz integrację, której stałym punktem był chrzest „najświeższych” klubowiczów.

Na tym wspólne pływanie się zakończyło i przez następne kilkanaście dni poszczególni zawodnicy startowali już osobno (w swoich kategoriach wiekowych), a łączącym ich mianownikiem był jedynie wszechobecny trener Krzysztof Bil, dla którego podróże z klubem stanowiły jak zwykle część urlopu wypoczynkowego w pracy zawodowej. Na wstępie, niemalże wprost z Turawy, udaliśmy się do Lubniewic – niewielkiego lecz pięknego i malowniczo położonego miasteczka w województwie lubuskim i powiecie sulęcińskim, a następnie do takich polskich metropolii jak Bydgoszcz i Poznań.

Ze względu na warunki w jakich działa nasz klub (infrastrukturę, finanse, liczebność), pracowity lipiec 2012 - będący zwieńczeniem niemal półrocznego okresu przygotowań powinniśmy uznać za owocny i bardzo wartościowy. Mierzymy siły na zamiary i wciąż uzyskujemy wyniki na wysokim krajowym poziomie, a sukcesy OTK w wielu wcześniejszych zawodach wojewódzkich, ogólnopolskich i międzynarodowych są tego kolejnym, najlepszym dowodem (o czym przypominają również wcześniejsze wpisy, do których, podczas wakacyjnej nudy, na pewno warto wrócić).

 

Linki do wyników:

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików - Strefa"D" (Lubniewice, 17 lipca 2012)

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży i Mistrzostwa Polski Juniorów (Bydgoszcz, 19-22 07 2012)

Młodzieżowe Mistrzostwa Polski i Mistrzostwa Polski Młodzików (Poznań, 27-29 lipca 2012)

 

Fotorelacje:

z Turawy (141 zdjęć) – dostępna tutaj,

z Lubniewic (61 zdjęć) - dostępna tutaj,

z Bydgoszczy (135 zdjęć) – dostępna tutaj,

z Poznania (110 zdjęć) – dostępna tutaj.

 

Teraz czeka nas czas minimalnie mniejszego obciążenia treningami, czas wolny od zawodów, czas wyjazdów na „zwykłe” kolonie, obozy, wczasy, wycieczki, czas olimpijskich emocji przed telewizorem – lecz na pewno nie czas wakacyjnego uśpienia! Na przystani zawsze ktoś jest, zawsze coś się dzieje, ktoś trenuje, ktoś pracuje, słychać Ready Set Go!, miarowo pracuje betoniarka, snują się strzępy wieczornych rozmów-planów na „po wakacjach”. Jak pisał (o tym klubie i miejscu) w swoich artykułach nieodżałowany „poeta-felietonista” Juliusz Stecki „Przystań Żyje”…

...a już niedługo wrzesień i pracowita jesień.

 

(Turawa, Lubniewice, Bydgoszcz, Poznań, lipiec 2012)

Roman Kołbuc ( Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. )

 

 

 

PARTNERZY:

STEGU - Kamień dekoracyjny i elewacyjny
PZU Życie SA
Odrzańskie Ratownictwo Specjalistyczne
Designed & powered by gk-webdesign