altNa dobry początek...

„Puchar Gminy Malczyce”,

Wilczków, 2 września 2012

 

No i skończyło się letnie rumakowanie, plażowanie i spanie do dziesiątej. Wczesny i rześki poranek ostatniego dnia wakacji zastał nas już w drodze na Dolny Śląsk, bowiem jesienną rundę zawodów rozpoczęliśmy od wizyty w powiecie średzkim, w gminie Malczyce, a dokładniej, na uroczym, niemal kameralnym akwenie położonym w miejscowości Wilczków. Doroczne Ogólnopolskie Regaty Kajakowe o "Puchar Gminy Malczyce" okazały się pierwszym po wakacyjnej przerwie sprawdzianem formy naszych zawodników w praktyce. Sprawdzianem zdanym od razu na piątkę, ponieważ z tych regat OTK przywiozło 13 medali wywalczonych w 10 konkurencjach (3 x K2) oraz okazały puchar za zajęcie trzeciego miejsca w klasyfikacji drużynowej (początkowo ogłoszon że drugiego, lecz niestety, po dokładniejszym podliczeniu punktów spadliśmy o jedno oczko niżej).

Indywidualnie rozkład kolorów naszych krążków przedstawiał się następująco:

1 miejsce K1 500 m dzieci chłopców – Robert Świerc

2 miejsce K2 500 m dzieci chłopców – Doliński Dawid, Filip Madej

2 miejsce K1 500 m młodzików – Sławomir Chmielewski

2 miejsce K2 500 m młodzików – Sławomir Chmielewski, Artur Hryniewicz

2 miejsce K1 500 m juniorów młodszych - Michał Bil

3 miejsce K1 500 m juniorów młodszych - Patryk Pasierbiński

1 miejsce K2 500 m juniorów młodszych - Cezary Ostrowski, Patryk Pasierbiński

3 miejsce K1 500 m juniorów&seniorów – Marcin Zakrzacki

2 miejsce K2 500 m juniorów&seniorów – Adam Zakrzacki, Marcin Zakrzacki

Klasyfikacja drużynowa:

I

Zryw  Wolsztyn

117

II

KKS Nowa Sól

100

III

OTK Opole

98

IV

MOSM Tychy

92

V

LKK Ster Malczyce

78

VI

MKS MOS Wrocław

67

VII

UKS  MOS Opole

29

VIII

Milenium Wrocław

24

IX

UKS Świerklaniec

19

X

Viking Małomice

17

Dzień spędzony pośród wody i lasu, w scenerii pięknej polskiej przyrody i przy idealnej pogodzie, to dla naszej młodzieży kolejny dzień spędzony atrakcyjnie i aktywnie, w oderwaniu od codziennych obowiązków, i nie zawsze zdrowych nawyków i przyzwyczajeń. Żal jedynie, że był to ostatni dzień wakacji 2012, ale cieszy, że jego przebieg był tak ciekawy. Wspólne pieczenie kiełbasek (smacznych i bez tego), przy bezpiecznym ognisku (stała opieka Służby Ratowniczej), dodatkowo uprzyjemniły nam niedzielną wizytę pod Wrocławiem Regaty o „Puchar Gminy Malczyce” oficjalnie uświetniały w tym roku XXV lecie sportu kajakowego w Gminie Malczyce i powiecie średzkim (nazwa pochodzi od siedziby powiatu - Środy Wielkopolskiej), więc w związku z tym nie obyło się bez krótkiej uroczystości związanej z podziękowaniami skierowanymi do osób, które w osiągnięciu takiego wyniku miały swój niebagatelny udział. Zaraz potem dopełniono formalności będących uzupełnieniem współzawodnictwa na linii start-meta, a wszystkie dyplomy, medale i puchary sprawnie trafiły w ręce prawowitych zdobywców.

Organizatorzy z Malczyc po raz kolejny udowodniają w Wilczkowie, że nie potrzeba wcale drogiej i skomplikowanej infrastruktury (pomostów, budynków klubowych, zaplecza gastronomicznego, etc) aby sprawnie zorganizować zawody tej rangi. Wystarcza w zupełności duża doza rzetelności, życzliwe i przyjazne traktowanie wszystkich uczestników oraz odrobina szczęścia (pogoda). Brawo!

 

Fotorelacja z zawodów (wciąż uzupełniana o nowe zdjęcia!) - tutaj

 

A już za tydzień zapraszamy nad Odrę w Opolu (wyspa „Bolko” – ul. Spacerowa 3 lub ścieżki sportowo-widokowe od strony wyspy „Pasieki”), na pokazowe zawody kajakarskie z udziałem zawodników z Kanady oraz tradycyjne o tej porze roku wyścigi smoczych łodzi. Szczegóły już wkrótce na naszych stronach internetowych.

 

(Malczyce, 2 września 2012)

Roman Kołbuc ( Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. )

 

PARTNERZY:

STEGU - Kamień dekoracyjny i elewacyjny
PZU Życie SA
Odrzańskie Ratownictwo Specjalistyczne
Designed & powered by gk-webdesign