altRegaty Smoczych Łodzi

Opole, 8 września 2012

 

Ogromne emocje towarzyszyły 5 edycji Regat Smoczych Łodzi w tym sezonie. Z roku na rok poszczególne osady wykazują coraz więcej ochoty do walki, rośnie wśród nich stopień zaciętości, sportowa złość i ambicja (co zresztą uwidoczniło się już w trakcie przygotowań do imprezy - wzrostem frekwencji na przedregatowych treningach). Wszystko to bardzo pozytywnie wpływa na atrakcyjność tej i tak bardzo widowiskowej dyscypliny oraz na wzrost zainteresowania sportami wodnymi.

W trakcie regat pobito wiele różnorodnych rekordów, wśród których do najważniejszych należą z pewnością: liczba uczestniczących załóg oraz frekwencja kibiców. Przy pięknej pogodzie, która w tym roku praktycznie nie opuszcza imprez organizowanych przez nasz klub, na przystani i w jej pobliżu zgromadziło się wielu rządnych ciekawego widowiska Opolan – i mamy nadzieję, że nikt nie odszedł z regat niezadowolony. Szczególnie miły był widok zapełnionego po brzegi zielonego mostu pieszego na Wyspę Bolko, ponieważ widok zmagań smoczych kolosów był z tamtego miejsca wręcz imponujący.

Imprezy związane ze smoczymi gigantami, stają się zresztą coraz częściej stałymi punktami programu letnich ramówek turystycznych w dużych miastach leżących nad większymi polskimi rzekami - gromadząc przy tym zarówno kibiców miejscowych, jak i rzesze przyjezdnych. Ścigają się także niemal wszyscy, np. studenci (słynne wioślarskie regaty uniwersytetów Oxford i Cambridge zyskują coraz częściej swoje polskie odpowiedniki w postaci wyścigów smoczych łodzi), sportowcy (innych dyscyplin niż kajakarstwo), energetycy, służby ratunkowe, przedstawiciele różnorodnych branż, zawodów, fundacji i wszelkich innych organizacji. Zwielokrotniona siła jaka tkwi w dziesięcioosobowych (i większych) krążownikach sprawia, że regaty z ich udziałem są atrakcyjne dla kibiców i zawodników, lecz także dla prywatnych sponsorów i organizacji charytatywnych, którym umożliwiają nietypową (lecz wyjątkowo medialną) reklamę swoich interesów. Nierzadka w tej siłowo-technicznej dyscyplinie walka do utraty tchu lub nawet przytomności, działa jak magnes na miłośników mocnych wrażeń (w wersji light).  

To bardzo ważne, aby Opole - ze swoimi stylowymi, nowoczesnymi odrzańskimi nabrzeżami oraz zielono-niebieskimi traktami pieszo-wodnymi ciągnącymi sie od wyspy "Bolko", aż do centrum - nadążało za najnowszymi trendami innych Polskich miast słynących z turystyki. Mamy nadzieję, że Regaty Smoczych Łodzi dobrze wpisują się w politykę intensywnej promocji naszego miasta – bo mamy się czym pochwalić! 

W tym roku Wyścigi Smoczych Łodzi odbywały się w wydaniu międzynarodowym (uczestnictwo zaprzyjaźnionych kajakarzy z Libii oraz kanadyjskiej prowincji Manitoba – to dopiero jest promocja miasta!) oraz przy udziale OTK Opole i kilku bardziej i mniej typowych reprezentacji.

Końcowa kolejność ukształtowała się następująco:

 

 1. MOS Opole
 2. Manitoba Canada
 3. TST Kogeneracja Wrocław
 4. Wojsko
 5. PZU
 6. AKWA
 7. Narodowicz i Przyjaciele
 8. Policja
 9. OTK Opole
 10. Agra Opole
 11. SZARAK Opole
 12. Medycy

Zapraszamy do obejrzenia bardzo ciekawej fotorelacji ze Smoczych Regat 2012, chociaż po części oddajacej wysiłek i współzawodnictwo walczących - 199 wysokiej jakości zdjęć jest do obejrzenia tutaj.

 

Program imprezy uzupełniały ponadto inne konkurencje sportowe, mini regaty kajakarskie (6 klubów z Polski, 1 z Kanady i 1 z Libii), wycieczki wodne motorówkami i rowerami wodnymi oraz mała gastronomia z ciekawym menu oraz zimnymi i gorącymi napojami.

 

Klasyfikacja konkurencji indywidualnych:


Bieg 1 (C-1 kobiet):

 1. Stanny Magda – MOSM Tychy
 2. Stefani – Canada
 3. Homa – Canada
 4. Nadia – Canada
 5. Dworniczok Laura - MOSM Tychy
 6. Bielas Marta – Tychy

 

Bieg 2 (K-1 juniorów)

 1. Bil Michał – OTK Opole
 2. Dziens – Canada
 3. Kaczkowski Jakub – MOSM Tychy
 4. Zakrzacki Adam – OTK Opole
 5. Pasierbiński Patryk – OTK Opole
 6. Dżorden – Canada
 7. Markiewicz Piotr – OTK Opole
 8. Ostrowski Cezary – OTK Opole
 9. Heiden – Canada

 

Bieg 3 (C-1 juniorów)

 1. Borgioł Mateusz – MOSM Tychy
 2. Szczurek Maksymilian – TST Kogeneracja Wrocław
 3. Stasiak Mateusz - TST Kogeneracja Wrocław
 4. Maks - Canada
 5. Lachowicz Krzysztof – TST Kogeneracja Wrocław
 6. Juźwiak Jakub - TST Kogeneracja Wrocław

 

Bieg 4 (K-1 junior starszy/senior)

 1. Błęka Grzegorz – AZS AWF Gorzów Wielkopolski
 2. Zakrzacki Marcin – OTK Opole
 3. Sajman – Canada
 4. Mielnik Szymon – MOSM Tychy
 5. Skowroński Jacek – Admira Gorzów Wielkopolski

 

Bieg 5 (C-1 junior starszy)

 1. Mahomed – Libia
 2. Krys – Canada
 3. Bryński Grzegorz – MOSM Tychy
 4. Narodowicz Błażej – MOS Opole
 5. Jałoszyński – TST Kogeneracja Wrocław

 

Bieg 6 (młodzicy/młodziczki)

 1. Chmielewski Sławomir – OTK Opole
 2. Hryniewicz Artur – OTK Opole
 3. Doliński Dawid – OTK Opole
 4. Filip Madej – OTK Opole
 5. Magdalena Przybyła – OTK Opole
 6. Patrycja Lenska – OTK Opole

 

Patronat Honorowy nad imprezą roztoczyli:

- Posłanka na Sejm RP Janina Okrągły,

- Prezydent Miasta Opola Ryszard Zembaczyński.

 

Sponsorami nagród w konkurencjach pierwszoplanowych i towarzyszących były firmy:

PZU, (ubezpieczenia, inwestycje, emerytury), 

Zott (producent mlecznych rozkoszy),

STEGU (kamień dekoracyjny i elewacyjny - płytki ścienne).

 

(Opole, 8 września 2012)

Roman Kołbuc ( Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. )

 

PARTNERZY:

STEGU - Kamień dekoracyjny i elewacyjny
PZU Życie SA
Odrzańskie Ratownictwo Specjalistyczne
Designed & powered by gk-webdesign