altXXI Memoriał im. Tadeusza Pasika

Kalisz, 12 maja 2013Bardzo dobrą passę kontynuują nasi kajakarze i kajakarki - będący w cyklu przygotowań do nadchodzących imprez rangi Mistrzostw Polski.


W dniu wczorajszym nasz team nieomal zdeklasował rywali we wrocławskich Ogólnopolskich Regatach Otwarcia Sezonu, gdzie zdobyliśmy pierwsze miejsce (254pkt), wyprzedzając na drużynowym podium MOSM Tychy (195pkt) i MKS MOS Wrocław (186pkt) oraz zdobywając aż 34 medale!

W niedzielne przedpołudnie OTK zameldowało się natomiast w Kaliszu na silnie obsadzonym XXI Memoriale Tadeusza Pasika, gdzie „złoto” wypływali: Michał Bil w kategorii K1 500 m oraz K2 500 m (z Cezarym Ostrowskim), a także czwórka w składzie: Marcin Zakrzacki, Patryk Pasierbiński, Michał Bil i Sławomir Chmielewski, którzy zwyciężyli w sztafecie 4x200 m mix (senior, junior starszy, junior młodszy, młodzik). Na srebrnych lokatach przypłynęli do mety: Aleksandra Buczek i Sławomir Chmielewski w K1 500 m młodziczek/młodzików. Ozdobą regat była między innymi reprezentantka Polski Marta Walczykiewicz (KTW Kalisz), z którą sportowa rywalizacja na wodzie (np. w sztafecie), czy też towarzyska rozmowa na suchym lądzie – były jednakowo przyjemne.

Już w najbliższy weekend reprezentancja Opolskiego Towarzystwa Kajakowego skieruje dzioby swoich kajaków w stronę Bydgoszczy, gdzie odbędą się XXIX Długodystansowe Mistrzostwa Polski w kajakarstwie klasycznym i podobnie jak przed rokiem, gdy Mistrzem Polski został Robert Świerc, będziemy chcieli wrócić stamtąd z sukcesami. Trzymajcie kciuki!

RoKo, Kalisz, 12 maja 2013


Łączona galeria zdjęć (z Wrocławia i Kalisza) - tutaj.


 

PARTNERZY:

STEGU - Kamień dekoracyjny i elewacyjny
PZU Życie SA
Odrzańskie Ratownictwo Specjalistyczne
Designed & powered by gk-webdesign