altOtwarte Mistrzostwa Miasta Opola

– odwołane!Nieustający alarm pogodowy i poważne ostrzeżenia polskich hydrologów spowodowały, że w trosce o prawidłowy przebieg zawodów oraz bezpieczeństwo zawodników Zarząd Opolskiego Związku Kajakowego został zmuszony do odwołania Mistrzostw Opola 2013.

 

Oficjalny komunikat:

Z przykrością informujemy że z powodu warunków hydrologicznych - odwołujemy regaty kajakowe - "Otwarte Mistrzostwa Miasta Opola i Wyścigi Memoriałowe im. Bogdana Jędrzejewskiego i Bogusława Wachala" - memoriały zostają przeniesione na regaty "O Błękitną Wstęgę Odry".

Za Zarząd Opolskiego Związku Kajakowego - Wacław Birecki.

 

Jak można się domyślać, wpływ na taką, a nie inną decyzję miały również aspekty czysto organizacyjne, np. zapewnienie odpowiedniej frekwencji wśród zawodników, a w konsekwencji właściwego  poziomu sportowego mistrzostw – co w sytuacji gdy wiele regionów kraju walczy z żywiołem lub stara się wyjść naprzeciw możliwym zagrożeniom – mogło być warunkiem trudnym do spełnienia. Nie jest to jedyna sportowa impreza przełomu maja i czerwca, która nie odbyła się z powodu złych warunków atmosferycznych i/lub hydrologicznych, miejmy jednak nadzieję, że mokra wiosna wyczerpie tegoroczny limit pogodowych anomalii i dalsza część sezonu kajakarskiego będzie przebiegać już bez przeszkód.

RoKo, Opole, 5 czerwca 2013


Galeria z Mistrzostw Opola 2012

 

PARTNERZY:

STEGU - Kamień dekoracyjny i elewacyjny
PZU Życie SA
Odrzańskie Ratownictwo Specjalistyczne
Designed & powered by gk-webdesign